Uudised

Tule Andmekooli müügijuhiks

Andmekool on andmepädevuse ja digitaalse kirjaoskuse edendaja Eestis. Aitame koolituste kaudu tõsta andmepädevust, oleme partneriks projektide läbiviimisel ning abistame tehniliste lahenduste rakendamisel, näiteks juhtimislaudade loomisel. Laienemiseks on meil vaja müügijuhi abi!

Loe lisaks

Euroopa andmeturg vajab koostööd

Kokkuvõte Avaandmete foorumilt 2020. Euroopa Andmeportaali aruandes hinnatakse avaandmete potentsiaalset turumahtu 200-330 miljardi euroni aastal 2025. Selle realiseerimiseks on aga vaja Euroopa riikide ülest koostööd - paremat andmevahetust ja üksteiselt õppimist, võtsid Norra, Prantsusmaa ja Tšehhi eksperdid kokku Tallinnas toimunud Avaandmete foorumil 2020.

Loe lisaks

Avaandmetest saavad kasu nii riik kui ettevõtjad

Täna toimub Avaandmete foorum 2020, mille raames tutvustakse valminud avaandmete tegevuskava aastateks 2021-2022 ning antakse ettevõtjatele ja avaliku sektori töötajatele praktilisi näiteid, kuidas riiklike andmete abil kasulikke rakendusi luua ning ühiskonnas uut väärtust luua.
Loe lisaks

OKEE andmeklubid alustavad taas

Septembri lõpus alustame taas andmeklubide regulaarsete kohtumistega, mis hakkavad edaspidi toimuma kord kuus ning kus osalejad saavad vabas õhkkonnas andmete teemadel arutleda.

Loe lisaks

Eesti avaandmete kogukond taunib põhjendamatu ebavõrdsuse loomist kohtulahenditele ligipääsu piiramisel

Justiitsministeeriumis algatatud kohtute infosüsteemi eelnõu jõustumisel tekiks ühiskonnas ebavõrdsus avalikule infole juurdepääsul.
Algatatud eelnõu on suunatud sellele, et kohtuistungite infosüsteemis olevat infot ei saaks piiranguteta korduvkasutada. Justiitsministri sõnul tuleb piirata robotite tegevust isikuandmete massilisel allalaadimisel. Kuid sel juhul tekib küsimus - kes siiski saab andmeid korduvkasutada ja mis tingimustel?
Loe lisaks

Koroonakaart.ee koondab teavet koroonaviiruse leviku kohta

Eesti avaandmete kogukond avas veebilehe koroonakaart.ee, mis hakkab koondama teavet koroonaviiruse leviku kohta Eestis. Veebirakendus sündis nädalavahetusel Accelerate Estonia ja Garage48 korraldatud kriisihäkatonil ning sellele on praeguseks õla alla pannud MTÜ Open Knowledge Estonia. Kaart on kogunud paari päevaga üle 12 000 külastuse. Kaart on kogunud paari päevaga üle 12 000 külastuse.

Loe lisaks

Alustav Andmekool tõstab riigiametnike andmepädevust

Eestis alustab tööd Andmekool, mis õpetab riigi- ja kohalike omavalitsuste töötajaid kasutama andmeid otsuste tegemisel. Andmekool saab avalöögi täna, 3. märtsil Tartus toimuva andmeklubide sarja esimese üritusega, mis keskendub Eestis kogutavate keskkonnaandmete kasutamisele.
Loe lisaks

Eesti-Läti organisatsioonide ühine idee valiti Rahvusvahelise Valuutafondi korruptsioonivastase ideekorje parima kaheksa hulka maailmas

Korruptsioonivaba Eesti (KVE), Eesti Justiitsministeeriumi, Open Knowledge Estonia, Transparency Internationali Läti ühingu ja Läti andmekooli ühiselt esitatud idee kasutada avaandmeid varajaseks riigihangetes esinevate huvide konflikti olukordade tuvastamiseks valiti Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) ideekorjel parima 8 hulka. Loe lisaks

11.02.2020 "Tehnoloogia ja õigus" loeng teemal "Avaandmete arengust Eestis ja mõtteid PSI direktiivi teemal"

Loengusarja „Tehnoloogia ja õigus“ 2020. aasta esimeses loengus on õigusteaduskonnal külas Maarja-Leena Saar, Maarja Olesk, Liisi Jürgen ja Siiri Vello, kes vestlevad meiega teemal "Avaandmete arengust Eestis ja mõtteid PSI direktiivi teemal".

Loeng toimub 11. veebruaril kell 17.00 Kaarli pst 3 – 101.

Loe Tartu Ülikooli lehelt edasi.
Loe lisaks

Andmekool otsib koordinaatorit

Koordinaatori ülesanded:
  • käivitab sotsiaalse ettevõtte vastavalt NULA inkubaatoris
    tekkinud äriplaanile;
  • juhib Andmekooli andmepädevuse koolituste ja juhtumipõhiste konsultatsioonide pakkumist avalikus sektoris ja vabakonnas;
  • koondab andme-eksperte ja -entusiaste, kes koolitavad ja konsulteerivad kliente;
  • hoolitseb School of Data materjalide eestindamise eest;
  • veab kliimaandmete avamist koostöös partneritega.
Loe lisaks

02.12 toimub Sanjay Pradhani ettekanne "Demokraatia uuendamine: üleilmsed näited kodanikuosalusest ja avatud valitsemisest"

2. detsembril kell 17-19 toimub okupatsioonide ja vabaduse muuseumis Vabamu (Toompea 8, Tallinn) üleilmse avatud valitsemise juhi Sanjay Pradhani ettekanne "Demokraatia uuendamine: üleilmsed näited kodanikuosalusest ja avatud valitsemisest", millele järgneb arutelu Terve Eesti SA asutaja Riina Raudse juhtimisel ja publiku osalusel.
Loe lisaks

06.12 avaandmete töötuba - isikuandmetest

Registreerumine > https://avaandmed06122019.publicon.ee/avaleht/

6. detsembril 2019 kl 9:00-15:30 toimub järjekordne avaandmete töötuba “Avaandmete töötuba - isikuandmetest”, mis keskendub sel korral küsimustele, kui tuleb andmete avaldamisel otsustada, kuidas käia ümber isikuandmetega.

Ootame töötuppa avaliku sektori andmete avaldamisega tegelevaid ametnikke jt huvilisi, kes soovivad mõelda avaliku teabe seaduse ja isikuandmete kaitse seaduse koosmõju üle läbi praktiliste näidete.

Töötuba viivad läbi NJORD Advokaadibüroo vandeadvokaat ja partner Liisi Jürgen ja NJORD Advokaadibüroo advokaat Siiri Vello.

Infot avaandmete kohta leiab siit > https://www.facebook.com/groups/openestdata Loe lisaks