Märtsis tähistame rahvusvahelist avaandmete päeva – osale OKEE andmeklubis ning hääleta oma lemmikute andmete kasutajate poolt!

Iga-aastane rahvusvaheline avaandmete päev tuleb taas 6. märtsil 2021.

Avaandmete päev on oluline tähtpäev, mil tõsta esile andmete ja informatsiooni avaldamise tähtsust ning avaandmete mitmekesisest kasutamisest loodavat mõju ühiskonnas.

OKEE TÄHISTAB AVAANDMETE PÄEVA ANDMEKLUBIGA

Open Knowledge Estonia korraldab igakuiselt andmeekspertide ja -huvilistega koos regulaarseid klubiüritusi, mille raames tõstatada ning arendada (ava)andmetega seonduvaid teemasid. Järgmine klubiüritus toimub 8.märtsil kell 16.00 – 17.30, mil vaatame lähemalt, kuidas kasutavad uurivad ajakirjanikud andmeid, et hämaratele tegudele meie ühiskonnas valgust heita. Milliseid infosüsteeme kasutatakse, milliseid meetodeid rakendatakse, et toorandmetest vajalikku informatsiooni hankida ning millised on tänased võimalused ning piirangud Eestis? Igapäevatöö praktikast jagab kogemusi uuriv ajakirjanik.

Lisaks tutvustab Carina Paju (Korruptsioonivaba Eesti) avaandmepõhist rakendust opener.ee, mis aitab jõuda võimalike huvide konfliktide jälile kiiremini ning lihtsamini – seda kõike tänu automatiseeritud andmeanalüüsile. Opener arendati välja Eesti ja Läti partnerite koostööl, ning valiti 2019. aastal Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) ideekorjel parima 8 hulka. Erinevaid andmekogusid ühildavat tööriista saaksid kasutada nii õiguskaitse, ajakirjanikud, kodanikuühendused kui spetsialistid, et tagada õigusloome ning hangete läbipaistvus ja vastavus avalikule huvile.Andmeklubis osalemiseks registreeru siin ning hoia end kursis ürituse Facebooki lehel.

MÄRKAME NING KIIDAME TEGIJAID!

Anna märku silmajäänud heast avaandmete kasutusloost ning hääleta oma lemmikute poolt! Olgu selleks mõni hea töölaud või (ava)andmetel põhinev teenus – oluline on positiivne mõju, mille see on kaasa toonud.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium tõstab sel aastal esile silmapaistvaid andmete avalikustajaid, visualiseerijaid ja rakendusi, mis baseeruvad (ava)andmete taaskasutamisel.
Vaata kandidaate ja hääleta SIIN hiljemalt 21.02.2021.

Samuti otsib Statistikaamet möödunud aasta parimat andmelugu ja infograafikat.
Uuri lähemalt SIIT ja anna endast (või kellegi teise tööst) märku hiljemalt 28.02.2021.