Seekordses andmeklubis 1. detsembril kell 17:30 – 19:00 räägime Birgy Lorenzi ja Kaur Virunurmiga andmeturbest praktiliste näidete toel nii isiklikul tasandil kui avaandemete kontekstis. Rohkem infot ürituse lehel Facebookis.
Me puutume nii oma töös kui eraelus pidevalt kokku andmetega, isegi kui me seda ei taju. Olenevalt andmete tüübist ja olulisusest, peab neid ka vähemal või suuremal määral kaitsma.

Tutvume erinevate näidetega ja keskendume andmeturbele just avaandmetele vaatenurgast.

Näiteks küsime, kas “avalikkus” välistab turvalisuse ja turvaprobleemid? Jäävad need alles, muutuvad, võimenduvad? Kas meie tavapärased andmeturbe ja -kaitse praktikad töötavad ka avaandmete puhul? Kas ja kuidas tajuvad seda teemat andmete haldajad ja kasutajad? Kuivõrd seda hoopis ingnoreeritakse?

Meie mõttelõnga ja arutelu aitavad hoida TalTechi küberkaitse teadlane Birgy Lorenz ja Starship insener Kaur Virunurm. Kõigi mõtted, küsimused ja isiklikud kogemused seoses andmeturbega on teretulnud ja oluline osa ühisest arutelust.

Koroonaviiruse laia leviku tõttu kohtume seekord virtuaalis, kuid klubiõhtu saab sellegipoolest olema interaktiivne ning huvitav.

REGISTREERU SIIN.