Andmeklubi

Andmeklubid on on Open Knowledge Estonia korraldatud regulaarsed kohtumised, et andmepõhiselt probleemide üle arutada, aidata konkreetsete juhtumitega, kuulata inspireerivaid esinejaid ja omavahel suhelda.

Iga üritus keskendub konkreetsele valdkonnale ning toob kokku andmete tootjad ja valdajad, huvikaitsjad, andmeeksperdid ja entusiastid, luues võimalusi koostööks ja mõttevahetuseks.

Andmeklubide toimumise ajad ja kohad leiad meie Facebooki lehelt – https://www.facebook.com/okestonia/events/

Möödunud andmeklubide ettekandeid on võimalik vaadata OKEE Youtube-i kanalil.

 

 

OKEE andmeklubi: Mis teeb andmed väärtuslikuks? Ruumiandmete kasutuslugusid

 

Aeg: 6. okt 2021 kell 15.30-17.00
Asukoht: Zoom (täpne link saadetakse kõikidele registreerunutele)

Andmeklubide uue hooaja avame sissevaatega, kuidas on suvega muutunud avaandmeid raamistav seadusruum ning milliseid võimalusi toob see andmete rakendamisele erinevates sektorites? Erilist tähelepanu pöörame uue mõistena kasutusele tulnud väärtuslikele andmestikele – mis need on ja miks on need meile olulised? Külas on Ott Velsberg, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi riigi andmete valdkonna juht.

Konteksti loomiseks vaatame lähemalt otsa just kõrgväärtusega ruumiandmetele. Hanno Kuus Maa-ametist tutvustab, mille poolest erinevad ruumiandmed „tavalistest“ andmetest ja kuidas see võib mõjutada avaandmete kasutamist. Lisaks kuuleme näiteid, kuidas leiavad rakendust Maa-ameti 3D ja 2D andmed.

Andmed on väärtuslikud ainult siis, kui me neid kasutame. Kristel Uibo, digitaalehituse klastri andmete grupi juht töötab just selle nimel, et leida ja rakendada uusi andmepõhiseid lahendusi ehitusvaldkonnas. Andmeklubis kuuleme, milliseid häid näiteid leidub juba täna ning kuidas saaksime ruumiandmeid veelgi rohkem kasutada, et meid ümbritsevat elukeskkonda nutikalt ning jätkusuutlikult arendada.