Kokkuvõte avaandmete foorumilt 2020. Andmed muutuvad meie elus järjest kesksemaks ning kõik tulevikutooted on andmepõhised, kirjutab Tallinna Ülikooli teadur Andres Kõnno avaandmete portaalis.

Digikultuuriaasta 2020 koos COVID-19 pandeemiaga suunas meid möödunud aastal järjepidevalt senisest rohkem erinevatele internetiplatvormidele kultuuri tarbima. Võiks arvata, et tekkivate andmete toel saavad kasutajad üha väärtuslikumat sisu, ent kultuuriandmete analüütikal on Eestis veel kõvasti arenguruumi.

Töötoas „Andmemajandus ja avaandmetele tuginevate ärimudelite perspektiiv telekomisektoris. Kultuuriandmete kättesaadavus erasektorist avalikku ja vastupidi.” tõdesid osalejad, et andmete laiem kasutamine mõjutab kõiki meie tulevikutegevusi ning me ei tea täpselt, milline on tänaste otsuste mõju. Tänase Euroopa võrdluses on kultuuriandmete analüütika tase Eestis madal ning üha suuremaks väljakutseks muutub rakendamine.

Loe avaandmete portaalist täispikka artiklit Andres Kõnno kokkuvõttega oktoobris toimunud avaandmete foorumi töötoast. Muuhulgas tuuakse välja, kuidas ERRi Jupiter sarnaselt Netflixile andmete pinnalt väärtuslikku sisu loob.