Blogi

11.02.2020 "Tehnoloogia ja õigus" loeng teemal "Avaandmete arengust Eestis ja mõtteid PSI direktiivi teemal"

Loengusarja „Tehnoloogia ja õigus“ 2020. aasta esimeses loengus on õigusteaduskonnal külas Maarja-Leena Saar, Maarja Olesk, Liisi Jürgen ja Siiri Vello, kes vestlevad meiega teemal "Avaandmete arengust Eestis ja mõtteid PSI direktiivi teemal".

Loeng toimub 11. veebruaril kell 17.00 Kaarli pst 3 – 101.

Loe Tartu Ülikooli lehelt edasi.
Loe lisaks

Andmekool otsib koordinaatorit

Koordinaatori ülesanded:
  • käivitab sotsiaalse ettevõtte vastavalt NULA inkubaatoris
    tekkinud äriplaanile;
  • juhib Andmekooli andmepädevuse koolituste ja juhtumipõhiste konsultatsioonide pakkumist avalikus sektoris ja vabakonnas;
  • koondab andme-eksperte ja -entusiaste, kes koolitavad ja konsulteerivad kliente;
  • hoolitseb School of Data materjalide eestindamise eest;
  • veab kliimaandmete avamist koostöös partneritega.
Loe lisaks

02.12 toimub Sanjay Pradhani ettekanne "Demokraatia uuendamine: üleilmsed näited kodanikuosalusest ja avatud valitsemisest"

2. detsembril kell 17-19 toimub okupatsioonide ja vabaduse muuseumis Vabamu (Toompea 8, Tallinn) üleilmse avatud valitsemise juhi Sanjay Pradhani ettekanne "Demokraatia uuendamine: üleilmsed näited kodanikuosalusest ja avatud valitsemisest", millele järgneb arutelu Terve Eesti SA asutaja Riina Raudse juhtimisel ja publiku osalusel.
Loe lisaks

06.12 avaandmete töötuba - isikuandmetest

Registreerumine > https://avaandmed06122019.publicon.ee/avaleht/

6. detsembril 2019 kl 9:00-15:30 toimub järjekordne avaandmete töötuba “Avaandmete töötuba - isikuandmetest”, mis keskendub sel korral küsimustele, kui tuleb andmete avaldamisel otsustada, kuidas käia ümber isikuandmetega.

Ootame töötuppa avaliku sektori andmete avaldamisega tegelevaid ametnikke jt huvilisi, kes soovivad mõelda avaliku teabe seaduse ja isikuandmete kaitse seaduse koosmõju üle läbi praktiliste näidete.

Töötuba viivad läbi NJORD Advokaadibüroo vandeadvokaat ja partner Liisi Jürgen ja NJORD Advokaadibüroo advokaat Siiri Vello.

Infot avaandmete kohta leiab siit > https://www.facebook.com/groups/openestdata Loe lisaks